facebook twitter youtube instagram
Fundusz ue

Prezentujemy nową linię męskiej biżuterii: Yves. Jak ją nosić?

13 stycznia 2020

Chociaż przez wieki biżuteria była uważana głównie za domenę kobiet, to nie brakuje panów, którzy również z upodobaniem dobierali dodatki do stroju. Historia męskich kosztowności rozpoczyna się już w starożytności, kiedy to pierścienie i kolczyki były oznaką zamożności. Dopiero przez kilkaset ostatnich lat moda męska zaczęła być pod tym względem coraz bardziej powściągliwa. Panowie ograniczali się do obrączki ślubnej, zegarka kieszonkowego lub na rękę oraz spinek do mankietów i krawata. Ostatnio jednak męska biżuteria zaczęła wracać do łask, co najlepiej obrazuje nowa kolekcja przygotowana przez nasz sklep Yvon. Jakimi zasadami kierować się przy jej noszeniu?

Umiar to klucz do sukcesu w doborze dodatków

Nawet, jeśli nie jesteś zdeklarowanym minimalistą, to przy wyborze biżuterii do stylizacji radzimy kierować się regułą: mniej znaczy więcej. Oczywiście nie chodzi o to, żeby kosztowności nie było widać, ale by wyróżniały się w klasyczny, stonowany sposób. Warto też skupić się na odległości poszczególnych ozdób. Oznacza to, że jeśli akurat nosisz ulubione bransoletki męskie , lepiej będzie zrezygnować z sygnetu, a raczej postawić na wisiorek lub kolczyk. Jedynym wyjątkiem od zaprezentowanej reguły jest obrączka – wygląda zdecydowanie korzystniej na tej samej dłoni, na której widnieją bransolety albo pierścień.

Zdecyduj się na ponadczasowe materiały biżuterii

Biżuteria męska to przykład przewagi sztucznych kosztowności nad tymi wykonanymi z metali szlachetnych. U mężczyzn lepiej bowiem wygląda elegancka skóra i stal, niż ciężkie złote lub srebrne łańcuchy w stylu amerykańskich raperów. Jeśli więc dopiero zaczynasz przygodę z biżuterią, wybierz stalowe wisiory albo skórzane bransolety utrzymane w ciemnych kolorach. Z powodzeniem dopasujesz je do innych elementów stylizacji i sprawisz, że będą dostrzegalne z daleka. Skórzane dodatki najlepiej komponują się z casualowymi ubraniami, natomiast stalowe z bardziej eleganckimi. Warto jednak zastanowić się, czy obowiązujący dress code pozwala na zastosowanie innych ozdób, niż bransoleta zegarka.

Wybierz kosztowności pasujące do Twojego stylu

Noszenie biżuterii ma sprawiać przyjemność przede wszystkim Tobie, a dopiero potem podobać się otoczeniu. Zatem przy doborze dodatków zwróć uwagę na te, które chętnie zakładałbyś na co dzień. W YVON proponujemy uniwersalne modele wisiorów i bransolet, które wpiszą się w gusta każdego eleganckiego mężczyzny. Ty pamiętaj jedynie o tym, aby pasowały do Twoich codziennych stylizacji: jeśli lubisz sportowe ubrania, lepszym wyborem od skórzanej biżuterii będzie bransoletka wyglądem przypominająca łańcuch rowerowy.

Pozostaw komentarz